przesuń do początku strony

Nie dla czadu - ruszyła kampania prewencyjna

Państwowa Straż Pożarna rozpoczęła kampanię „NIE dla czadu”. Kampanię zapoczątkowała zorganizowana 9 listopada 2011 r. konferencja prasowa Komendanta Głównego PSP.
„NIE dla czadu” to kampania profilaktyczno-edukacyjna informująca o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla. Potrwa ona do marca przyszłego roku, czyli przez okres grzewczy – czas, w którym najczęściej dochodzi do zatruć czadem.

Celem kampanii jest uświadamianie społeczeństwu istnienia niebezpieczeństw związanych z czadem oraz zapobieganie zatruciom z nim związanych.

Patronat nad kampanią objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czujki na cele kampanii zostały zakupione ze środków finansowych przekazanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Więcej informacji na temat tlenku węgla, m.in. co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia, jak pomóc poszkodowanym, jakie są objawy zatrucia, znaleźć można na naszej stronie internetowej pod adresem http://straz.gov.pl/porady/sezon_grzewczy_2011-2012 

Kampania zakończy się podsumowaniem działań w marcu 2012 r.

opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Katarzyna Boguszewska, Wydział Informacji i Promocji KG PSP