przesuń do początku strony
Strona główna Obrona Cywilna Kraju Bezpieczne Życie - program edukacyjny dla dzieci Realizacja programu na terenie kraju Podsumowanie realizacji programu Bezpieczne Życie w pow. Kartuzy w roku szkolnym 2014/2015

Podsumowanie realizacji programu Bezpieczne Życie w pow. Kartuzy w roku szkolnym 2014/2015

PODSUMOWANIE REALIZACJI PROGRAMU BEZPIECZNE ŻYCIE W POW. KARTUZY W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Od października do czerwca uczniowie najmłodszych klas z siedemnastu szkół podstawowych z terenu powiatu kartuskiego uczyli się, jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach. W dn. 10.06.2015 r. spotkali się by podsumować tegoroczną edycję programu "Bezpieczne życie".

Program "Bezpieczne życie" realizowany jest na terenie powiatu już od sześciu lat. W tym czasie udział w nim wzięło niemal sześć tysięcy najmłodszych.

Konkurs ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poprzez upowszechnienie wiedzy i umiejętności z zakresu zachowania się w sytuacji zagrożenia, podniesienie kwalifikacji nauczycieli, którzy swoim podopiecznym przekazują wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, zwiększenie świadomości oraz wyrobienie umiejętności i nawyków zachowania się w trudnych sytuacjach. Sprawdza się także i systematycznie podnosi poziom bezpieczeństwa w szkołach.

- Nasz program cieszy się coraz większą popularnością. Kształcimy coraz większą liczbę zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Te zajęcia są bardzo potrzebne, aby dzieci, już od najmłodszych lat swojego życia, były uświadomione w tym, jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach - mówi zastępca komendanta powiatowego KP PSP w Kartuzach, mł. bryg. Marian Kwidziński.

W środę w Zespole Szkół w Sulęczynie podsumowano kolejną, już szóstą edycję "Bezpiecznego życia". Z tej okazji uczniowie klas drugich przygotowali wraz z opiekunami występ artystyczny.

W tegorocznym konkursie najlepsze okazały się dzieci ze szkoły w Przodkowie oraz Miechucinie. aaa

Natalia Bobrowska

Link do informacji: http://kartuzy.info/wiadomosc,22559,Suleczyno-Final-konkursu-Bezpieczne-Zycie.html

Więcej zdjęć: TUTAJ

14 LIP 2015

Galeria zdjęć z podsumowania realizacji programu Bezpieczne Życie w pow. Kartuzy w dn. 10.06.2015

Galeria zawiera zdjęcia z podsumowania realizacji programu edukacyjnego bezpieczne życie w pow. kartuzy w m. Sulęczyno

Kategoria: Obrona Cywilna Kraju