przesuń do początku strony

Aktualności

26 CZE 2019

VIII Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej w Grudziądzu

VIII Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej w Grudziądzu
VIII Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej w Grudziądzu

W dniach 4-5 czerwca 2019 roku w Grudziądzu odbyła się VIII Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej. Współorganizatorem przedsięwzięcia był  Szef Obrony Cywilnej Kraju. W olimpiadzie uczestniczyło dwadzieścia dwuosobowych zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. Współzawodnictwo było prowadzone w trzech etapach. W pierwszym etapie zawodnicy mieli do pokonania trasę marszobiegu podczas którego, musieli się wykazać praktycznymi umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, terenoznawstwa i elementów obrony cywilnej.

W drugim etapie uczniowie rozwiązywali test wiedzy z zakresu obrony cywilnej, powszechnej samoobrony, ochrony przeciwpożarowej i pierwszej pomocy przedmedycznej.

W trzeciej odsłonie uczestnicy olimpiady rywalizowali w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Po dwóch dniach współzawodnictwa pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Medycznych i VIII LO w Bydgoszczy reprezentujący miasto Bydgoszcz. Druga lokata przypadła uczniom reprezentującym powiat aleksandrowski z LO Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim. Reprezentanci powiatu lipnowskiego z Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół w Lipnie zajęli trzecie miejsce. Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami i dyplomami wojewody kujawsko-pomorskiego, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki.

W olimpiadzie Obrony Cywilnej w Bydgoszczy szefa Obrony Cywilnej Kraju – gen. brygadiera Leszka Suskiego reprezentował st. bryg. Andrzej Dobrzeniecki -  zastępca dyrektora Biura do spraw Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, wojewodę kujawsko-pomorskiego reprezentował Rafał Rewoliński dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

Opracowanie: Biuro do spraw Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej KG PSP

26 CZE 2019

VIII Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej w Grudziądzu

Kategoria: Aktualności
wszystkie aktualności